Про Ощадбанк

oschad2.jpg oschad.jpg
oschad4.jpg oschad3.jpg

 

 

Мій банк. Моя країна

У березні 2014 року після Революції Гідності до Ощадбанку прийшла команда на чолі з Андрієм Пишним. Новий топ-менеджмент отримав у спадок найбільшу й найстарішу банківську мережу – близько 4 тисяч відділень – та 35 тисяч співробітників.

95% активів Ощадбанку становили кредити великого корпоративного бізнесу. Значна частина кредитних рішень була політично вмотивованою. Концентрація такого ризику з початком банківської кризи, російської окупації Криму та бойових дій на Донбасі згенерувала сплеск проблемної заборгованості та збитки. На окупованих територіях було призупинено роботу понад 1 тисячі відділень, звільнено 5 тисяч працівників.

В умовах війни та макроекономічних потрясінь банк, який не реформувався десятиліттями, постав перед викликом подальшого існування. Ресурсна база Ощаду навесні 2014 року щодня втрачала 200-300 млн. грн. Щоб втримати відтоки депозитів і вистояти, необхідні були швидкі антикризові рішення. Щоб рухатись далі – потрібна була стратегія докорінної модернізації.

Першим кроком стало рішення голови правління звернутись до Національного банку України з тим, аби регулятор провів комплексну перевірку реального стану справ в Ощадбанку. Вона тривала рік. Її результати лягли в основу антикризового пакета заходів.

Другим рішенням була зміна комунікації з клієнтами, щоб відновити довіру, розповісти про наявність в Ощадбанку законодавчо затвердженої державної гарантії збереження вкладів фізичних осіб незалежно від суми та строку.

Третім рішенням стала реструктуризація зовнішніх зобов'язань Ощадбанку.

 

І зрештою, четверте й головне рішення: наприкінці 2014 – на початку 2015 року разом з міжнародною аудиторською компанією топ-менеджмент Ощадбанку розробив стратегію модернізації на 2015-2017 роки «Мій банк. Моя країна». Мета стратегії – стати банком-партнером №1 для держави, для бізнесу та для громадян.

Виконання стратегії модернізації 2015-2017 рр.

Чотири роки потому ми можемо звітувати про успішне виконання всіх пунктів стратегії, що підтверджено оцінками наших стратегічних партнерів в особі Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), а також акціонером – державою в особі Уряду та Міністерства фінансів України. Серед досягнень:

 

 • Ощадбанк у найскладніших макроекономічних умовах вийшов на прибуткову діяльність. Кілька років поспіль банк утримує лідерство за динамікою залучення депозитів фізичних осіб. Таким чином відновлено його первинну ощадну функцію. Завдяки цьому Ощадбанк зміг достроково розрахуватись по кредитах рефінансування НБУ, які до того не поверталися з 2008 року.

 • Модернізовано мережу установ – відкрито майже 600 високоефективних відділень нового формату, що перевищує мережі більшості ТОП-5 банків країни. Серед них – 18 інклюзивних, 5 мобільних підрозділів, два з яких (на базі броньованих КрАЗів) працюють вздовж лінії розмежування та в гуманітарно-логістичних центрах на Донбасі.

 • Понад 2,7 мільйона клієнтів Ощадбанку зареєструвались і користуються онлайн-банкінгом «Ощад 24/7», що був створений «з нуля». Першими в цей сучасний сервіс перейшли співробітники банку. Було створено преміум-банкінг для VIP-клієнтів, який став кращим у країні і одним з кращих в Європі за версією журналу Euromoney. Ощадбанк вийшов на друге місце в електронній комерції – по активних картках і POS-терміналах у торговельній мережі, а ще кілька років тому був лише тридцять другим. Впроваджуються інноваційні рішення – технології contactless у громадському транспорті: в метро, трамваях, тролейбусах і автобусах. Ощад емітує картки містян, найпопулярнішою з яких є картка киянина, куди «зашиваються» соціальні програми та адміністративні послуги муніципалітетів.

 • Ощадбанк розгорнув наймасштабнішу за роки незалежності програму підтримки малого бізнесу «Будуй своє», метою якої є створення в країні двох мільйонів нових підприємців. У рамках програми створено спеціалізований портал, на якому зареєструвались понад 30 тисяч користувачів.

 • В Ощадбанку впроваджено систему управління ризиками, що відповідає кращим світовим стандартам. Банк перейшов на міжнародні стандарти фінансової звітності. Рівень заборгованості за цією більш суворою ризик-системою і системою звітності в новому кредитному портфелі (сформованому після 2014 року, коли до банку прийшла нова команда) становить менше 0,1%. Тобто практично дорівнює нулю.

 • У 30-тисячній команді впроваджено сучасну систему управління персоналом, завдяки якій Ощадбанк оновив половину кадрового складу на всіх рівнях: від відділення в райцентрі до головного офісу в столиці. У нас є свій аналог МВА, є лідерські програми «Ощадлідер» та «Ощадпрофі», створено систему кадрового резерву.

 

Третій рік поспіль Ощадбанк стає переможцем комплексного  рейтингу «50 провідних банків України» за версією щорічного незалежного дослідження інформаційного агентства Financial Club. https://www.oschadbank.ua/ua/press-service/news/4345142/ Експерти рейтингу аналізують діяльність банків за 120 параметрами послуг та продуктів. Комплексний підхід, удосконалена методологія, значний обсяг зібраних даних та незалежний контроль процесу складання рейтингу дають можливість стверджувати, що на сьогодні дослідження "50 провідних банків України" є найбільш повною та  об'єктивною оцінкою конкурентних переваг учасників банківського ринку.

Ми зробили неймовірне. Проте ще неймовірніше нам належить втілити в життя – реалізувати стратегію лідерства Ощадбанку на наступні п'ять років, що була розроблена спільно з провідною міжнародною консалтинговою компанією і 21 лютого 2018 року затверджена Кабінетом міністрів у рамках стратегії розвитку державних банків.

Завдання стратегії лідерства 2018-2022 рр.

Наша стратегічна мета: Ощадбанк – найбільший універсальний банк країни, банк №1. У цифрах у 2022 році ми маємо досягти таких показників: дохідність капіталу – 15%, чистий прибуток – 4,7 млрд. грн., співвідношення витрат/доходів – 63%, сукупний дохід для акціонерів – 43 млрд. грн.

Як ми плануємо цього досягти?

Ми збережемо лідерство в кредитуванні та банківському обслуговуванні великого корпоративного бізнесу, в тому числі державного сектора. Продовжиться агресивне позиціонування банку в сегменті мікро-, малого й середнього бізнесу – ми плануємо збільшити свою частку на ринку в цьому сегменті. В сегменті роздрібного бізнесу не менш агресивно збільшиться частка на ринку роздрібних кредитів, у тому числі за рахунок збільшення обсягу іпотечних на житло та автокредитів.

Ми оптимізуємо мережу та доведемо її до близько 2 тисяч відділень, водночас при цьому підвищивши в кілька разів їх ефективність, а також запровадивши стандарти інноваційного онлайн-банкінгу, щоб перевести більшу кількість клієнтів у дистанційні канали обслуговування.

Банк завершить створення ефективної ІТ-інфраструктури, централізацію внутрішніх процесів, запровадження передової системи управління ризиками, а також роботу з проблемним кредитним портфелем у співпраці з Міністерством  фінансів, Національним банком та міжнародними фінансовими організаціями.

У результаті реалізації нової стратегії вартість Ощадбанку зросте, і він буде готовий до часткової приватизації за участю Європейського банку реконструкції і розвитку, а далі й до первинного публічного розміщення своїх акцій.

 

Мета у нас є. Головне – тримати курс. Курс на лідерство!

 

 

 

Ощадбанк є членом таких організацій
Розгорнути Згорнути
 • Асоціація „Українська спілка учасників платіжного ринку” (СУПР)
 • Асоціація „Українські Фондові Торговці”
 • ВАТ «Українська біржа”
 • ВАТ «УкрКарт»
 • Всесвітній Інститут Ощадних Банків (ВІОБ)
 • ЗАТ «Українська фондова біржа»
 • Міжнародна платіжна система MasterCard  Worldwide
 • Міжнародна платіжна система VISA Intl.
 • Незалежна асоціація банків України (НАБУ)
 • ПрАТ "Всеукраїнський депозитарій цінних паперів” (ВДЦП)
 • ПрАТ „Фондова біржа ПФТС”
 • Професійна асоціація реєстраторів та депозитаріїв (ПАРД)
 • Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем "ЕМА"
 • Українська міжбанківська валютна біржа (УМВБ)
 • Український кредитно-банківський союз (УКБС)
 • «Український платіжний простір» (НПС «Український платіжний простір»)
 • SWIFT
Ліцензії та дозволи
Розгорнути Згорнути
 • Свідоцтво про реєстрацію Національним банком України від 31.12.1991 року №4
 • Довідка АА №401656 з ЄДРПОУ від 31.01.2012 року
 • Виписка АБ №774133 від 12.03.2013 року з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
 • Генеральна ліцензія на здійснення валютних операцій №148 від 05.10.2011 року
 • Додаток до Генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій №148 від 05.10.2011 року
 • Виписка АБ №774133 від 12.03.2013 року з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
 
 

Рейтинги

Fitch Rating (дата перегляду 23.07.2018 р.)
Довгостроковий рейтинг за національною шкалою АА(ukr)
Довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті B-*
Короткостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті B*
Довгостроковий рейтинг дефолту емітента в національній валюті B-*
Рейтинг стійкості b-
Рейтинг підтримки 5
 
Moody’s Investors Service (дата перегляду 27.12.2018 р.)
Рейтинг базової оцінки кредитоспроможності cаа1     
Рейтинг довгострокових депозитів у національній валюті Саа1
Рейтинг довгострокових депозитів в іноземній валюті Caa2
Рейтинг пріоритетних незабезпечених зобов’язань в іноземній валюті Саа1*
Рейтинг пріоритетних незабезпечених зобов’язань в національній валюті Cаа1

* рейтинги, присвоєні Банку, знаходяться на рівні суверенних рейтингів.

 

Адреса банку:


Україна 01001 м. Київ, вул. Госпітальна, 12-г
Телефон: 0-800-210-800
Телефон: (044) 363-01-33
Факс: (044) 247-85-68
E-mail: contact-centre@oschadbank.ua
Адреса електронної пошти АТ «Ощадбанк» в системі «Електронний суд»: 00032129@mail.gov.ua
Реквізити банку:
 • код банку 300465,
 • код ЄДРПОУ 00032129