Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ

Про банк

МІЙ БАНК. МОЯ ОПОРА

Наш маніфест

Стабільність під час війни

З початком масштабного вторгнення рф в Україну Ощад як установа критичної інфраструктури перш за все сконцентрував зусилля на забезпеченні стабільної і безперебійної роботи на всіх рівнях. Йдеться про роботу відділень, банкоматів, мобільного додатку, чат-боту, контакт-центру, мережі терміналів тощо. Люди впевнилися, що банк попри велику війну надійно працює. Тим самим було збережено довіру не лише до Ощадбанку, а й до всієї банківської системи країни.

Надважливим для банку є якнайшвидше відновлення роботи на деокупованих територіях. Тому Ощад повертається до звільнених міст одразу, коли це дозволяє безпекова ситуація. Нині українці можуть отримувати банківські послуги в близько 1200* відділеннях у всіх контрольованих регіонах України. Згідно з даними НБУ станом на кінець 2023 року Ощад мав найбільш розгалужену мережу відділень серед усіх українських банків. До послуг клієнтів 2793 банкомати та 2559 терміналів самообслуговування. Більшість послуг Ощадбанку цілодобово доступна в додатку «Мобільний Ощад».

*Тут і далі – всі дані станом на 31 грудня 2023 року.

Ощадбанк є учасником спільної мережі системно важливих банків України Power Banking, що створена за ініціативи НБУ і складається з установ, які надаватимуть банківські послуги (отримання готівки, платежі, перекази, обмін валют) навіть в умовах тривалої відсутності електроенергії. Зокрема, 450 відділень Ощадбанку входять до Power Banking і готові працювати за повного блекауту.

На початку війни для підтримки клієнтів Ощад запровадив кредитні канікули, а згодом – програми реструктуризації. Клієнти мали можливість користуватись раніше встановленими кредитними лімітами по картках без обмежень.

Ощад першим відновив авто- та іпотечне кредитування в період невизначеності і зберіг позицію лідера ринку у 2023 році як за сумою наданих позик фізичним особам, так і за кількістю. Так, минулого року 4000 позичальників стали власниками автомобілів завдяки Ощадбанку. Загальна сума наданих автокредитів становить 3,3 млрд грн, це 50% ринку. Банком надано 2804 іпотечних кредити на загальну суму майже 4,1 млрд грн; на цьому ринку частка Ощаду становить 44%.

Ощадбанк також є лідером державної програми пільгового іпотечного кредитування єОселя: видано 2842 таких кредити на загальну суму 4,3 млрд грн. На рахунку Ощаду і перша видана єОселя загалом, і перший такий кредит, виданий на квартиру в об’єкті незавершеного будівництва, і перша спільна програма з регіональною владою, яка зі свого бюджету компенсує частину відсоткової ставки. У 2023 році Ощад почав працювати на первинному ринку, вже акредитовано 10 забудовників.

Завдяки стабільній роботі банк користується довірою українців. Протягом 2023 року обсяг строкових гривневих депозитів Ощадбанку зріс більш ніж на 14,3 млрд грн (32,3%) і становить більше 58 млрд грн. Серед депозитних продуктів Ощаду найбільшим попитом користуються вклади «Мій захисник» та «Моя перемога». Пільговий депозит «Мій захисник» призначено для військовослужбовців та членів їхніх родин. Станом на кінець 2023 року на ньому було розміщено 14,1  млрд грн. Що стосується популярного депозиту «Моя перемога» з підвищеною відсотковою ставкою, то на ньому можуть розмістити кошти всі бажаючі. Починаючи з 10 травня 2023 року, відколи було запроваджено цей депозит, українці розмістили на ньому понад 6,1 млрд грн.

Протягом 2023 року Ощад залишався одним з ключових банків з підтримки бізнесу та економіки України. Бізнес-клієнтам було надано 13,3 млрд грн кредитних коштів. Гроші на розвиток бізнесу отримали більше 4 500 підприємств, в яких працюють близько 120 тисяч українців.

В умовах воєнного стану Ощадбанк запровадив додаткові напрями кредитування клієнтів ММСБ. Їм пропонуються пільгові кредитні продукти на релокацію бізнесу, а експортерам – участь у програмі страхування кредитів Експортно-кредитним агентством (ЕКА). Окремим напрямом є співпраця з місцевими органами влади, які допомагають Ощаду підвищувати доступність кредитів для бізнесу. Наразі маємо дванадцять подібних договорів про співпрацю, в рамках яких на кінець 2023 року 500 бізнес-клієнтів отримали компенсації по відсотках на суму понад 3 млн грн. Крім того, підписано меморандум зі Всеукраїнською асоціацією ОТГ щодо співпраці в рамках підтримки ММСБ.

Залишається актуальною тема розмінування сільгоспземель. Ощад нещодавно запустив кредитний продукт «Посівна без мін» для сегмента АПК, що дає клієнтам можливість отримати фінансування на розмінування власних земель для відновлення господарської діяльності.

Ощад сьогодні має успішний досвід реалізації проєктів із міжнародними партнерами та донорами. Так, банк бере участь у реалізації грантової ініціативи з підтримки українського бізнесу, профінансованої урядом Німеччини. Разом з Ощадом та German Sparkassenstiftung у реалізації проєкту задіяно Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Фонд розвитку підприємництва (ФРП).

За результатами 2023 року клієнти банку отримали грантів від німецького уряду на загальну суму понад 62 млн грн. За цим показником Ощад посідає І місце серед усіх учасників програми. Понад 68% грантоотримувачів зареєстровані та здійснюють свою діяльність у постраждалих від війни областях або на деокупованих територіях.

Станом на кінець року чистий портфель кредитів Ощадбанку для мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ) становить 21,9 млрд грн (приріст за 2023 рік становить 30%). Такого результату досягнуто в тому числі завдяки тому, що Ощад пропонує різноманітні програми допомоги українському бізнесу (державні, регіональні та міжнародні), а також через спрощення механізму фінансування та лібералізації його умов. Віднедавна подати онлайн-заявку на кредитування та отримати попереднє рішення за 24 години клієнти ММСБ можуть за допомогою сервісу ОщадБізнес.

Банк продовжує фінансову підтримку великого бізнесу. Так, у 2023 році Ощад уклав з корпоративними клієнтами кредитні угоди на суму 27,4 млрд грн, чим покращив свої позиції і посів ІІ місце на ринку кредитування юридичних осіб. Кредитний портфель клієнтів великого корпоративного бізнесу станом на кінець 2023 року становив 55,2 млрд грн.

Переважна більшість укладених договорів – із підприємствами аграрно-промислового комплексу, компаніями енергетичної галузі та транспорту, машинобудування, нафтогазової промисловості, сектору фінансових послуг, ритейлу. За друге півріччя 2023 року відповідний портфель Ощадбанку збільшився на 10%, або на 4,8 млрд грн.

У 2023 році корпоративний бізнес Ощаду запровадив нову послугу фінансового лізингу, в т.ч. для відновлення підприємствами критичної інфраструктури основних засобів, зруйнованих війною. Реалізовано першу угоду на більш ніж 5 млн євро.

Ощадбанк – один із найбільших державних банків країни, який майже десять років реалізовує власну стратегію інклюзивності. В жовтні 2023 року в Ощаді стартувала програма «Моя безбар’єрність», що продовжує розвиток попередніх інклюзивних ініціатив банку. Програма, що стала логічним продовженням попередніх зусиль Ощадбанку з поступового перетворення власної мережі відділень на безбар’єрне середовище, наразі значною мірою буде сфокусована на підвищенні якості послуг для людей з інвалідністю та ветеранів. Окрім полегшення доступності банківських відділень, «Моя безбар’єрність» базується на принципах рівного ставлення працівників до всіх груп клієнтів, людяного сервісу, комфорту під час фізичного перебування у відділенні та при дистанційному зверненні.

У грудні 2023 року Ощад отримав першість у рекордній кількості продуктових номінацій рейтингу «25 провідних банків України під час війни» від інформаційного агентства Financial Club, чим ще раз підтвердив репутацію провідного банку навіть у надскладних умовах повномасштабної війни.

Змінюємось самі та змінюємо країну

Постійно працюємо над тим, щоб приносити користь клієнтам і змінюватись на краще

image-122124811
Моя гордість. Моя Краса. Мої люди.
image-122124815
Онлайн кредити для бізнесу.
image-122124819
Мій дім. Іпотечне кредитування

Ощадбанк у рейтингах

* рейтинги, присвоєні Банку, знаходяться на рівні суверенних рейтингів.

Moody’s Investors Service (дата перегляду 06.03.2024 р.)

  • Базова оцінка кредитоспроможності

    ca
  • Рейтинг довгострокових депозитів у національній валюті

    прогноз стабільний

    Caa3

Fitch Rating (дата перегляду 23.09.2024 р.)

  • Довгостроковий рейтинг за національною шкалою

    прогноз стабільний

    АА(ukr)
  • Довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті

    CCC

Ощадбанк є членом таких організацій

УкрСВІФТ

Асоціація «Українська Національна Група Членів та Користувачів СВІФТ» УкрСВІФТ

Асоціація „Українські фондові торговці”

Саморегулівна організація професійних учасників фондового ринку

MasterCard

Міжнародна платіжна система MasterCard Worldwide

VISA

Міжнародна платіжна система VISA Intl.

НАБУ

Незалежна асоціація банків України

ПАРД

Професійна Асоціація учасників Ринків капіталу та Деривативів

ЄМА

Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем "ЄМА"

Національна платіжна система «Український платіжний простір»

SWIFT

Європейська Бізнес Асоціація

Ощадбанк акредитований

Документи та звітність

ми зібрали усі можливі документи, які стосуються діяльності банку в архіві для вашої зручності