Про банк

#звісно_ощад

Наш маніфест

1
Я змінюю країну тому, що її змінює мій банк
 • З нами підіймаються українські стартапи і стає потужнім великий бізнес
 • З нами роблять перші кроки та планують майбутнє мільйони ураїнців
 • Інновації, що спрощують життя, і відділення доступні завжди та всюди
 • Надійність за будь-яких обставин – все це, звістно, Ощад!
2
Найбільший універсальний банк країни
 • Великий, але близький, зрозумілий та відкритий для кожного
 • Звісно, Ощад — це проста відповідь на будь-яке фінансове питання
 • Тому що ми можемо все! І ми робимо все. Аби кожен міг щиро сказати:

Мій банк – звісно, Ощад!

Мій банк – звісно, Ощад

Ощадбанк – український комерційний банк, 100% акцій якого належать державі. Він є найстарішим українським банком, чия історія веде відлік від ощадкас, що почали свою діяльність в Україні в ХІХ сторіччі. Ощадбанк незалежної України, створений на базі українських установ Сбєрбанку СРСР, був зареєстрований Національним банком 31 грудня 1991 року. Нині Ощадбанк на українському ринку є другим за розміром активів фінансовим інститутом із найбільшою кількістю відділень. У ньому обслуговується понад 7 мільйонів клієнтів*.

Мережа обслуговування

Мережа відділень Ощадбанку складається з 1845 установ. Серед них 677 сучасних відділень нового формату, 24 інклюзивних відділення, облаштовані для найбільш комфортного обслуговування людей з інвалідністю, 1 преміум-центр та 66 преміум-зон. У безпосередній близькості до лінії розмежування на сході України працюють 5 мобільних підрозділів, у тому числі два на базі броньованих автомобілів КрАЗ.

До послуг клієнтів Ощадбанку також 523 зони самообслуговування, 3245 інформаційно-платіжних терміналів та 3341 банкомат. Інтернет- та мобільним банкінгом Ощад 24/7 користуються 5 млн клієнтів; цей сервіс є другим за популярністю серед українських мобільних банківських застосунків.

Універсальний банк

Ощадбанк є універсальним банком, якій надає послуги всім групам клієнтів. Активно розвиває програми кредитування фізичних осіб: надає позики на придбання нерухомості на первинному та вторинному ринках (у 2020 році Ощад є №1 за обсягом таких кредитів), кредити під заставу нерухомості, автокредити , кеш- та карткові кредитні продукти.

Ощадбанк також є лідером за приростом депозитного портфеля фізичних осіб: у 2020 році він зріс на 4,9 млрд грн. Значними є досягнення фінансового інституту в розбудові безготівкових проектів. Йдеться про запровадження новітніх платіжних інструментів, а також розвиток інфраструктури безготівкових платежів.

Попри те що послуги для клієнтів мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанк почав надавати лише у 2017 році, наразі він посідає місця в топ-5 українських банків за ключовими показниками в цій сфері: за розміром кредитного портфеля та пасивів і за кількістю клієнтів. Ощадбанк серед лідерів реалізації державної підтримки ММСБ «Доступні кредити: 5-7-9%» у частині інвестиційного кредитування.

Ощад як універсальний банк продовжує активну співпрацю з великими бізнесом. У 2020 році банк профінансував великих корпоративних клієнтів на суму більш ніж 4,6 млрд грн. Серед них приватні та державні компанії, що працюють у різних галузях економіки.

Врегулювання проблемної заборгованості

Третій рік поспіль Ощадбанк випереджає інші державні банки за темпами зменшення обсягу кредитів, що не обслуговуються. У 2020 році обсяг непрацюючих кредитів банку скоротився на 20,6 млрд грн. З часу прийняття Закону України «Про фінансову реструктуризацію» проведено реструктуризацій на загальну суму 43,5 млрд грн.

Корпоративне управління
У 2020 році в Ощадбанку запроваджено класичну трирівневу систему корпоративного управління і майже повністю сформовано наглядову раду. Завдяки розподілу повноважень та функцій колегіальних органів – наглядової ради, її комітетів, правління банку – в Ощаді вибудовано систему стримувань та противаг згідно з кращими світовими практиками: управління ризиками, комплаєнс-контроль, фінансовий моніторинг та ін. У 2020 році наглядова рада провела відкритий конкурс на посаду голови правління Ощадбанку, в якому переміг відомий банкір із 25-річним досвідом у міжнародному банкінгу Сергій Наумов.

Стратегічні цілі

У листопаді 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив основні напрями діяльності Ощаду на наступні 5 років. Згідно з документом Ощадбанк має продовжувати роботу з усіма клієнтськими групами як універсальний банк. Особлива увага має приділятись роздрібному кредитуванню та комісійним продуктам, диверсифікації кредитного портфеля в бік малого та середнього бізнесу і недержавних підприємств. Документ орієнтує на продовження розвитку цифрових продуктів, зменшення операційних витрат завдяки оптимізації мережі та централізації операційної діяльності, покращення управління ризиками та розвиток інформаційних технологій. Ще один пріоритет – урегулювання проблемної заборгованості. Кінцевою метою стратегії є повна або часткова приватизація Ощадбанку до кінця 2025 року.

* Усі дані наведено станом на 1 січня 2021 року

Змінюємось самі та змінюємо країну

Постійно працюємо над тим, щоб приносити користь клієнтам і змінюватись на краще

image-2356003
ОщадPAY – смартфон замість POS терміналу для бізнесу
image-2356007
Інклюзивне відділення в Ощадбанку
image-2356011
«Моя картка» від Ощадбанку змінює країну

Ощадбанк у рейтингах

* рейтинги, присвоєні Банку, знаходяться на рівні суверенних рейтингів.

Moody’s Investors Service (дата перегляду 10.12.2020 р.)

 • Базова оцінка кредитоспроможності

  B3
 • Рейтинг довгострокових депозитів у національній валюті

  прогноз стабільний

  B3

Fitch Rating (дата перегляду 16.08.2021 р.)

 • Довгостроковий рейтинг за національною шкалою

  прогноз стабільний

  АА(ukr)
 • Довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті

  прогноз позитивний

  B*

Ощадбанк є членом таких організацій

УкрСВІФТ

Асоціація «Українська Національна Група Членів та Користувачів СВІФТ» УкрСВІФТ

Асоціація „Українські фондові торговці”

Саморегулівна організація професійних учасників фондового ринку

MasterCard

Міжнародна платіжна система MasterCard Worldwide

VISA

Міжнародна платіжна система VISA Intl.

НАБУ

Незалежна асоціація банків України

ПАРД

Професійна Асоціація учасників Ринків капіталу та Деривативів

ЄМА

Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем "ЄМА"

Національна платіжна система «Український платіжний простір»

SWIFT

Європейська Бізнес Асоціація

Ощадбанк акредитований

Документи та звітність

ми зібрали усі можливі документи, які стосуються діяльності банку в архіві для вашої зручності