Курс валют
Отримайте повний спектр операцій з обміну та продажу іноземної валюти
Валюта | Код | Кількість одиниць | Купівля | Продаж | Курс НБУ |
Долар США | USD | 1 | 42.1500 | 42.7000 | 42.2841 |
Євро | EUR | 1 | 43.3000 | 44.2000 | 43.5738 |
Курси валют у відділеннях
Які операції з валютою доступні в Ощаді?
Тут ви можете перевести гривну в долари чи євро або навпаки за актуальним курсом
Купівля і продаж іноземної валюти
Обмін іноземної валюти
Важливо знати про валютно-обмінні операції
Якщо сума операції в еквіваленті дорівнює або перевищує 400 тис. грн., потрібно буде пред’явити у відділенні паспорт, ІПН та заповнити документ з інформацією про походження коштів
Такі операції здійснюються з дотриманням вимог законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення
Операції з купівлі та продажу готівкової іноземної валюти
Курс валют Ощадбанку
Курс валют – це співвідношення української гривні чи іншої національної валюти до іноземної валюти, тобто вартість однієї валюти стосовно вартості іншої.
Сьогодні, коли коливання валютного ринку можуть суттєво вплинути на бюджет, важливо завжди мати під рукою перевірені дані про курс долара до гривні, курс євро до долара та курс євро до гривні. Тому актуальні дані про фінанси – важлива інформація для всіх, хто накопичує або інвестує кошти чи проводить будь-які інші валютні операції.
Курси валют в Ощадбанку оновлюються щоденно, що дозволяє клієнтам дізнаватися про актуальні зміни та планувати свої фінансові операції, заощаджуючи кошти або заробляючи на коливаннях курсу. Далі розповідаємо детальніше про те, від чого залежить курс валют, і про зручні онлайн-інструменти Ощадбанку для конвертації валют різних держав.
Валютні коливання визначають ціни на імпортні товари та послуги, а також їх вартість на міжнародному ринку. Для фізичного користувача вони мають особливе значення при купівлі високовартісних речей — транспортних засобів, нерухомості, а також при плануванні подорожі за кордон. Курс валют — це перше, що варто перевірити при нагоді накопичення заощаджень, щоб обрати оптимальну валюту.
Поточна валютна ситуація буде цікавою:
- Міжнародному бізнесу. Українським компаніям та приватним підприємцям, що мають філії за кордоном або ведуть справи з іноземними партнерами необхідно знати курс валют для проведення транзакцій.
- Біржовим агентам. Фінансова онлайн торгівля базується на валютних коливаннях.
- Мандрівникам та мігрантам. Візит до іншої країни передбачає ґрунтовну підготовку, фінансова складова у якій стоїть на першому місці.
- Тим, хто заощаджує. Нестабільність національної валюти змушує шукати альтернативні варіанти накопичення коштів, щоб зберегти їх не лише кількісно (номінально), а й якісно (у співвідношенні до світових валют).
Ощадбанк регулярно оновлює актуальний валютний курс у своїх відділеннях за територіальною ознакою та відповідно до рекомендацій Національного банку України.
Від чого залежить курс валют
Курс валют залежить від багатьох факторів, серед яких ключову роль відіграють економічні показники країни, рівень інфляції, політична стабільність та рішення центральних банків. Усі їх можна звести до двох основних чинників, які визначають курси валют:
- Ринкові сили. Основний вплив на валютний курс має динаміка попиту та пропозиції на валютному ринку, який працює за системою, відомою як плаваючий обмінний курс. У цій системі вартість валюти визначається тим, за скільки люди готові її купувати та продавати. Якщо валюта країни має попит, її обмінний курс зміцнюється. Це відбувається з різних причин. Наприклад, країна має економіку, що процвітає, а також низьку інфляцію, що приваблює іноземні інвестиції. І, навпаки, якщо попит на валюту низький, її обмінний курс слабшає. Це може бути пов'язано з високою інфляцією в країні-емітенті, що знижує купівельну спроможність її валюти. Політична нестабільність або економічна криза також можуть знизити попит. Слабка валюта робить експорт дешевшим (добре для експортерів), але імпорт дорожчим (боляче для споживачів).
- Урядове втручання. Хоча ринок має величезну владу, уряди є не просто сторонніми спостерігачами. Вони мають інструменти впливу на курс валют насамперед через центральні банки. Наприклад, деякі країни вибирають систему фіксованого обмінного курсу, коли уряд встановлює конкретний курс своєї валюти щодо іншої основної валюти, наприклад, долара США. Вони діють як гігантський валютний трейдер, купуючи та продаючи власну валюту, щоб підтримувати цю прив'язку. Іншим поширеним підходом є кероване втручання. У цьому разі курс валют коливається під впливом ринкових сил, але уряд періодично втручається, щоб обмежити ці коливання. Уряд може купувати власну валюту, щоби підтримати її, якщо вона занадто слабшає, або продавати її, якщо вона надмірно зміцнюється
Розуміння динаміки взаємодії цих двох сил має вирішальне значення для бізнесу та приватних осіб, які беруть участь у міжнародній торгівлі. Слідкуючи за економічними показниками, відсотковими ставками та урядовою політикою, ви зможете приймати обґрунтовані рішення щодо обміну валют, прогнозувати курс долара чи курс гривні й орієнтуватися в постійно мінливому ландшафті світового ринку.
Перерахуємо усі наявні на фінансовому ринку курси валют:
- офіційний – курс НБУ, орієнтовний для операцій з іноземною валютою;
- ринковий – реальний курс купівлі-продажу валюти, може відрізнятися від офіційного;
- міжбанківський (біржовий) – встановлюється в результаті торгів іноземною валютою між банками України, на його основі формується офіційний курс НБУ;
- курс покупця – сума, яку потрібно заплатити під час купівлі одиниці іноземної валюти;
- курс продавця – сума, яку отримує продавець за продаж одиниці іноземної валюти.
В Україні курс НБУ є основним орієнтиром для банків та фінансових установ, включно з Ощадбанком. НБУ щоранку після завершення торгів на Міжбанківському валютному ринку України встановлює офіційний курс валют, який розсилає банкам щодня, окрім свят. Також коливання курсу долара в Україні також можуть бути спричинені зовнішніми економічними факторами, такими як ціни на нафту та міжнародні торговельні угоди.
Важливо знати, що існує два способи формування офіційного курсу:
- плаваючий – формується в результаті торгів МВРУ;
- фіксований – коли НБУ фіксує на деякий строк курс валют за рахунок своїх резервів, щоб стабілізувати ситуацію на валютному ринку та зміцнити національну валюту.
Калькулятор валют онлайн для валютних операцій
Для зручності клієнтів Ощадбанк пропонує калькулятор валют онлайн. Цей інструмент дозволяє швидко та точно розрахувати суми обміну за поточними курсами валют. Калькулятор валют особливо корисний для тих, хто регулярно здійснює валютні операції або планує великі покупки за кордоном. Завдяки цьому сервісу, ви можете дізнатися курс євро до долара, курс долара до гривні та інші важливі показники в режимі реального часу.
Ощадбанк забезпечує постійне оновлення валютного курсу, а також основні види операцій із валютою:
- Операції з базовими валютами (євро та доларом США), а також екзотичними (англійським фунтом стерлінгів, чеською кроною, швейцарським франком, польським злотим та іншими).
- Купівлю та продаж іноземної валюти для громадян України та нерезидентів.
- Обмін іноземної валюти за крос-курсом.
Для спрощення роботи на сайті представлений курс валюти на сьогодні в банках Ощаду в різних регіонах країни. Інтерактивний калькулятор допомагає перевести кошти в будь-яку валюту та вирахувати необхідні параметри (суму та результат конвертації). Вкажіть суму валюти в грн та оберіть, у який іноземний еквівалент її необхідно перевести, і результат з’явиться миттєво.
Використовується два типи курсів:
- Картковий — валютний курс для здійснення безготівкових операцій (оплати в інтернеті, оформлення вкладів, переказів на власну валютну картку).
- У відділенні — курс валют в банках для здійснення обмінних операцій.
Для обміну або продажу валюти не обов’язково бути клієнтом Ощаду, а посвідчення особи та довідка про походження коштів необхідні лише для операцій із сумами, що в еквіваленті перевищують 400 тис. грн.
Для обміну або продажу валюти не обов’язково бути клієнтом Ощаду, а посвідчення особи та довідка про походження коштів необхідні лише для операцій із сумами, що в еквіваленті перевищують 400 тис. грн. У всіх інших випадках ці документи не вимагаються.
Конвертер валют онлайн: зручний спосіб дізнатися курс долара
Конвертер валют онлайн – це зручний інструмент від Ощадбанку, який допомагає миттєво дізнатися актуальний курс долара чи іншої закордонної валюти та підрахувати суму обміну. Ви можете використовувати конвертер валют для вигідного обміну різних валют, включно з доларами США, євро, злотими та іншими популярними валютами.
Постійне спостереження за коливаннями курсу валют дозволяє швидко реагувати на зміни ринку та приймати обґрунтовані фінансові рішення. Користуйтесь онлайн конвертером валют, щоб швидко рахувати суми обміну валют і планувати свої фінансові операції.
На сайті Ощадбанку розміщений дуже зручний конвертер валют. Щоб скористатись інструментом, просто виберіть валюту, яка вас цікавить. Далі введіть суму грошей, яку ви хочете конвертувати, і все. Далі конвертер валют миттєво надасть еквівалент у потрібній валюті згідно з офіційним курсом НБУ. За потреби ви також можете перевести іноземну валюту в гривні.
Окрім конвертера, на нашому сайті доступний дуже зручний інструмент для перевірки курсу валют у різних містах і відділеннях Ощадбанку. Щоб ним скористатися, потрібно обрати місто, в якому ви перебуваєте, адресу або номер відділення нашого банку та валюту, що вас цікавить. Серед доступних найпопулярніших світових валют – долар США, канадський долар, євро, фунт стерлінгів, швейцарський франк, форинт, злотий. У результаті пошуку з’являться дані про актуальний курс купівлі й продажу валюти сьогодні у вибраному вами відділенні, розташування відділення на мапі і його розклад роботи. Таким чином ви можете перевірити, чи працює зручне для вас відділення з потрібною валютою.
Переваги Ощадбанку для валютних операцій
Курс обміну валют ніколи не стабілізується надовго. Зміни відбуваються щодня. Щоб визначити найкращий момент для здійснення валютних операцій, курс необхідно відстежувати та вміти аналізувати його коливання. На зміни впливає глобальна економічна ситуація, політична стабільність в країні та різні фінансові чинники:
- Зовнішній державний борг. При зростанні боргу уряду постійно доводиться сплачувати відсотки за користування міжнародними позиками. Це призводить до зменшення кількості іноземної валюти на внутрішньому ринку та її здорожчання.
- Торговельний баланс. Якщо його сальдо позитивне, це означає, що експорт перевищує імпорти, а отже відбувається приплив валюти на внутрішній ринок. У зворотному випадку відчувається валютний дефіцит, за якого обмінні операції стають невигідними.
- ВВП. Зростання внутрішнього виробництва свідчить про стабільність економіки, за якої зміцнюється національна валюта. При зменшенні ВВП офіційний курс гривні щодо іноземних валют падає, унеможливлюючи купівлю іноземних грошей.
- Інфляція. При зростанні індексу споживчих цін вартість, а отже і позиції національної валюти на міжнародному фінансовому ринку знижується. На ріст інфляції впливає дефіцитний бюджет країни, який вимагає додаткової емісії гривні, яка стабільно втрачає свою цінність та платоспроможність щодо іноземної валюти.
Залишатися в курсі валютних коливань та мати змогу прогнозувати їх на майбутнє можна без детального аналізу фінансово-економічної ситуації в країні та світі за допомогою онлайн-послуг Ощадбанку. Ми гарантуємо прозорість та оперативність, а також:
- Вигідність — при формуванні свого комерційного курсу Ощад орієнтується на ставки НБУ та пропонує клієнтам виключно вигідні валютні пропозиції.
- Безпечність — конвертуйте валюту у відділеннях Ощаду, щоб уникнути фінансового шахрайства та крадіжок.
- Незалежність — при виведенні криптовалюти обмінник онлайн від Ощаду значно зручніше спеціалізованих бірж, оскільки він не заблокує акаунт користувача та не перерве операцію.
Дізнатися курс валюти сьогодні та здійснити необхідні операції можна безготівково з телефону або комп’ютера у банківському застосунку, або ж готівково у зручному відділенні Ощадбанку.