Фахівці Ощадбанку з кіберхзахисту запобігають майже 90% онлайн-злочинам завдяки алгоритмам боротьби з шахрайством
Новини Ощаду
Про це під час круглого столу на тему «Фінансове онлайн-шахрайство та боротьба з ним», організованого «Фінансовим клубом» та компанією Visa, заявив Антон Тютюн, член правління Ощадбанку, відповідальний за роздрібний бізнес. Топменеджер державного банку наголосив, що попри те що після початку повномасштабного вторгнення суттєво підвищився рівень шахрайства в онлайн-просторі, банки продовжують вдосконалювати власні системи захисту від кіберзлочинів.
На круглому столі було оголошено статистику НБУ, що сума збитків від шахрайства з платіжними картками у 2022 році зросла вдвічі – до 481 млн грн. Загалом було зафіксовано близько 218 тисяч незаконних шахрайський дій з платіжними картками, що на 8% більше за попередній рік. Антон Тютюн розповів, що більше половини суми збитків пов’язано з соціальною інженерією. Як правило, саме в чат-ботах або соцмережах шахраї «виманюють» персональні дані клієнтів.
Розповсюдженню фінансового онлайн-шахрайства сприяє й те, що сервісні моделі українських банків більш дружні до клієнта, аніж у банках за кордоном.
«В інших країнах для відкриття онлайн-банкінгу потрібно декілька разів відвідати відділення, а у нас це можна зробити дистанційно. Цим і користуються зловмисники, використовуючи «прогалини» банків у цих процесах. Водночас фінансові установи також не стоять на місці, вдосконалюючи технології розпізнавання шахрайств, про які йшлося вище», – зазначив Антон Тютюн.
«За великим рахунком серйозним запобіжником для грошових втрат користувачів фінансових послуг в Інтернеті має стати більша обізнаність та краща фінансова грамотність українців. Проте головна роль у запобіганні кіберзлочинам має належати системній роботі банківських установ з виявлення та виправлення слабких місць у системах та процесах», – додав заступник голови правління Ощадбанку.
Новини Ощаду
Прес-служба Ощадбанку