Ощад зберіг лідерську позицію за результатами реалізації державної програми єОселя у 2024 році
Новини Ощаду
Протягом минулого року програмою скористалось понад 8,5 тисяч українських родин, а обсяг виданих кредитів перевищив 14,6 мільярдів гривень. Такий результат на 45% перевищує результат 2023 року за кількістю виданих кредитів та на 65% – за їхнім обсягом.
Ощадбанк утримує впевнене лідерство серед банків, що беруть участь у реалізації єОселі: його частка ринку становить 40% як за кількістю, так і за сукупною сумою позик. Упродовж 2024 року Ощад надав більше 3000 пільгових позик на загальну суму понад 5 млрд грн.
На рахунку Ощадбанку перша видана єОселя, перший такий кредит, виданий на квартиру в об’єкті незавершеного будівництва, перший кредит на придбання житлового будинку, перший кредит для молоді з удвічі зниженим першим внеском – 10% замість 20% та започаткування спільних регіональних програм з органами влади, завдяки яким частина відсоткової ставки компенсується з обласних бюджетів.
Щоб розширити пропозицію житлових об’єктів, в яких можна придбати нерухомість на умовах єОселі, Ощад активно розширює географію акредитованих новобудов. Нині банк акредитував 29 учасників будівництва, 28 житлових комплексів та 55 новобудов для участі в програмі доступної іпотеки
«єОселя є програмою з найкращими умовами за всю історію існування української іпотеки. Вона виконує важливу місію, адже наявність доступного житла – важливий аргумент для повернення українців додому або утримання їх від вимушеної еміграції. Це також один з драйверів економічного зростання України, адже розвиток житлового будівництва – це нові робочі місця, зарплати та податки не лише в будівельній, але й в інших галузях економіки», – коментує Антон Тютюн, заступник голови правління Ощадбанку.
Програма єОселя стартувала як пільгова іпотека під 3% річних для окремих категорій українців – військових, правоохоронців, медиків, педагогів та науковців. У січні 2024 року умови програми було розширено – стало можливим застосувати єОселю для придбання приватних будинків чи таунхаусів.
19 вересня 2024 року набула чинності низка змін щодо єОселі. Зокрема, стало можливим використати сертифікат єВідновлення як перший внесок по іпотеці та скористатись програмою тим, хто вже брав участь у схожих державних програмах, проте їхнє житло залишилось на тимчасово окупованій території або було зруйновано.
Також запрацювали спеціальні умови для молоді, яка зможе взяти позику з мінімальним першим внеском від 10%. Від 18 грудня житло для внутрішніх переселенців зможуть придбати їхні родичі.
Загалом у рамках програми за минулий рік найбільше позичальників єОселі, що отримали кредит в Ощаді, – військовослужбовці та правоохоронці (55%). Чоловіків серед позичальників 65%, жінок відповідно 35%. Середній вік клієнта єОселі – 35 років, середня площа на одного члена сім’ї – 28,9 кв.м. Найбільша частка житла минулоріч припадає на вторинний ринок – 69%, готове житло від забудовника – 26%, житло на стадії будівництва – 5%.
За 2024 рік трійка регіонів із найбільшою кількістю угод єОселі в Ощадбанку – Київська область та місто Київ (1105 позик на суму 2,2 млрд грн), Чернігівська (216 позик на суму 341 млн грн) та Одеська області (178 позик на 271 млн грн).
Подати заявку на участь у програмі єОселя можна в мобільному застосунку Дія. Реалізують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та Укрфінжитлом, яке запустило чат-бот із відповідями на запитання щодо програми єОселя.
«У новому 2025 році Ощад буде продовжувати брати активну участь у реалізації програми єОселя, а також розвиватиме власні іпотечні продукти. Адже банк вважає кредитування придбання власних осель для вимушених переселенців, власників пошкодженого житла, захисників України тощо важливою складовою своєї соціальної функції», – додає заступник голови Ощадбанку Антон Тютюн.
Новини Ощаду