Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ
Відділення Відділення
USD 40.75 41.40
EUR 46.20 47.20

Протягом першого кварталу 2025 року Ощадбанк надав підприємцям 4 млрд грн кредитної підтримки

Новини Ощаду

Протягом першого кварталу 2025 року Ощадбанк надав кредитів представникам мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ) на суму 4 млрд грн – це понад 1600 профінансованих проєктів по всій Україні, що на 11% більше порівняно з аналогічним періодом 2024 року. Важливо відзначити, що чверть усіх кредитів надано в прифронтових регіонах. Кредитний портфель бізнес-лінії ММСБ на кінець кварталу становить 27 млрд грн.

Ощадбанк залишається важливим учасником реалізації державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». За весь час роботи програми підписано 17 000 кредитних угод на загальну суму понад 50 млрд грн. Лише за перший квартал 2025 року укладено 1084 угоди на 2,9 млрд грн.

Ощад входить до трійки банків – лідерів із фінансування агросектору. У першому кварталі профінансовано понад 800 аграрних проєктів на суму 3,2 млрд грн.

Лідерську позицію Ощадбанк  також утримує у підтримці експортерів у співпраці з ЕКА. Його частка в портфелі агентства становить майже 47%. За три місяці 2025 року профінансовано 27 проєктів на 265 млн грн.

Кредитний портфель мікрокредитування перетнув позначку 6 млрд грн. Приріст за квартал становить 280 млн грн, обсяг нових видач – понад 1,1 млрд грн.

Ощадбанк утримує першість за партнерськими програмами з кредитним портфелем понад 7 млрд грн. Завдяки співпраці з більш ніж 400 партнерами було підписано 30 нових партнерських програм з такими лідерами ринку, як Bayer, GEA Ukraine, VOLVO Ukraine та Limagrain. Приріст портфеля за такими програмами становить 850 млн грн (90% від загального приросту портфеля за квартал), а видачі – 1,7 млрд грн. Основними напрямами партнерських програм є енергетика (сонячні електростанції, газопоршневі електростанції, генератори, накопичувачі), аграрна сфера (насіння, добрива, засоби захисту рослин, сільськогосподарська техніка та обладнання), транспортні засоби (легкові та комерційні автомобілі, спецтехніка).

Ощад продовжує вдосконалювати цифрові сервіси для ММСБ. Так, у першому кварталі запущено дистанційне відкриття акційного рахунку в рамках продукту 4.5.0 для учасників бойових дій, подання контракту зовнішньоекономічної діяльності для експрес-аналізу, відкриття валютних рахунків онлайн для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб.

«Цифри говорять самі за себе – підприємці України отримують суттєву кредитну підтримку від Ощадбанку. Навіть в умовах повномасштабної війни український бізнес продовжує демонструвати неймовірну стійкість та здатність адаптуватись. А ми продовжуємо активно підтримувати їх у найскладніших регіонах, допомагаємо аграріям, експортоорієнтованим компаніям та підприємцям-початківцям розвивати свою справу. Пишаємось тим, що чверть усіх кредитів видано підприємцям у прифронтових регіонах. Це наш внесок у відновлення економіки та підтримку бізнесу на територіях, які найбільше потребують допомоги», – зазначила Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за ММСБ.

 

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку