Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ
Відділення Відділення
USD 41.45 41.95
EUR 42.95 43.95

Результати ММСБ Ощадбанку в 2024 році: зростання кредитного портфеля, розвиток програм пільгового кредитування, допомога ветеранському та жіночому бізнесу

Новини Ощаду

У 2024 році Ощадбанк продемонстрував визначні результати з підтримки малого та середнього бізнесу (ММСБ), значно збільшивши кредитний портфель цієї категорії клієнтів та спільно з партнерами запропонувавши підприємцям низку програм кредитної та грантової допомоги.

Станом на кінець минулого року кредитний портфель ММСБ Ощаду сягнув позначки 24,5 млрд грн. Це дало банку можливість увійти до першої трійки лідерів ринку мікро, малого та середнього бізнесу як за цим показником, так і за динамікою приросту кредитного портфеля за підсумками 2024 року. При цьому варто відзначити найнижчий на ринку рівень проблемної заборгованості (NPL) портфеля клієнтів ММСБ.

За рік Ощадбанк видав 14,5 млрд грн нових кредитів, 4,3 млрд грн (30%) з яких було надано через партнерські програми з виробниками/дилерами техніки, обладнання для енергонезалежності, насіннєвого матеріалу, засобів захисту рослин тощо. У 2024 році було підписано понад 100 нових партнерських програм із відсотковими ставками від 0,01% річних. Серед основних секторів, що отримали фінансування Ощаду, – АПК (45,6%) та промисловість (27,7%). Особливу увагу банк приділив підвищенню рівня енергонезалежності бізнесу, профінансувавши більше 300 проєктів на загальну суму понад 1 млрд грн. У роботі ще 630 проєктів загальною вартістю 2,3 млрд грн, що забезпечить генерацію більше 100 МВт.

Такого результату досягнуто в тому числі завдяки різноманітним програмам кредитної/ грантової допомоги українському бізнесу: державним, регіональним та міжнародним. Цьому також сприяла платформа ОщадБізнес, за допомогою якої можна подати онлайн-заявку на кредитування та отримати попереднє рішення протягом 24 годин. Протягом минулого року через цю платформу отримано 1730 кредитних заявок. Банк значно розширив функціональність своїх цифрових сервісів, впровадивши 4 нові функції в ОщадБізнес та 20 функцій в Corplight - онлайн-платформі для дистанційного банківського обслуговування бізнесу.

Підтримка та реінтеграція ветеранів була і залишається у фокусі уваги Ощаду. Банк є активним учасником програми надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, людям з інвалідністю внаслідок війни та членам їхніх сімей. За минулий рік більше 1100 ветеранів отримали 530 млн грн грантів для розвитку бізнесу. В рамках власного ветеранського проєкту Ощадбанку «Бізнес 4.5.0» створено платформу для фінансування бізнесу та надання консультацій ветеранам та членам їхніх родин. Від старту програми з квітня 2024 року вони відкрили більше 470 рахунків та отримали фінансування на суму понад 71,5 млн грн. Завдяки цій ініціативі Ощад залишається єдиним банком, який фінансує новостворені ветеранські підприємства. В Одеській області профінансовано перший такий стартап на суму 1,8 млн грн.

Крім того, за допомогою Ощаду в рамках реалізації програми «СТВОРЮЙ! – Гранти жінкам-підприємницям на розвиток бізнесу у сфері виробництва та переробки», що була впроваджена за підтримки Western NIS Enterprise Fund та Міністерства економіки України, 68 жінок-підприємниць отримали підтримку в сумі 10 000 дол. США на створення та розвиток власного бізнесу.

Ощадбанк продовжує активно підтримувати експортно орієнтовані підприємства. У 2024 році він став беззаперечним лідером у межах співпраці з Експортно-кредитним агентством (ЕКА). Завдяки цьому партнерству банк надав фінансування на суму понад 200 млн грн.

Ощад має 15 меморандумів про співпрацю з обласними військовими адміністраціями та муніципалітетами, що спрямовані на спільну підтримку місцевого бізнесу. П'ять з них було укладено минулого року. Загальний обсяг позик у рамках цих угод становить близько 300 млн грн, сума компенсацій з місцевих бюджетів – 20 млн грн.

«У 2024 році здійснено важливі кроки в перетворенні Ощадбанку на справжній фінансовий хаб для підтримки бізнесу. Ми суттєво вдосконалили нашу внутрішню інфраструктуру, запровадивши сервісну модель для середнього бізнесу, а  дистанційне підписання кредитних договорів та розширення функціоналу наших цифрових платформ значно спростило взаємодію клієнтів з банком. Завдяки синергії державних, регіональних, партнерських та міжнародних грантових програм, які має в своєму арсеналі Ощад, ми створили унікальну екосистему можливостей для українських підприємців. Особливо пишаємось тим, що банк став піонером у фінансуванні стартапів та впровадженні інноваційних програм для ветеранів та ветеранок. У 2025 році ми продовжуємо сприяти розвитку українського бізнесу, створюючи нові можливості для підприємців та підтримуючи економічну стабільність країни. Одним із ключових завдань є інтеграція штучного інтелекту до 30 функцій наших сервісів, що дасть можливість підвищити якість обслуговування наших клієнтів», – зазначила Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за ММСБ.

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку