У Кропивницькому відкрився безбар'єрний реабілітаційний модуль для українців, які постраждали від війни
Новини Ощаду
Це вже третій проєкт соціальної франшизи за підтримки Visa та Ощадбанку, який має на меті зробити реабілітаційні та психосоціальні послуги доступними для ветеранів та цивільних без потреби їхати до інших міст.
Ощадбанк, ГО «Безбар’єрність», БФ «Майнді», Visa та Кіровоградська військова обласна адміністрація відкрили новий мобільний реабілітаційний модуль для надання допомоги ветеранам, ветеранкам, їх родинам та цивільним, які постраждали внаслідок повномасштабної війни.
Повністю безбар’єрний (інклюзивний) модуль площею 72 кв. м оснащено якісним сучасним обладнанням. Спеціалісти модуля надаватимуть пацієнтам комплексні реабілітаційні послуги, включаючи фізичну терапію, соціальну інтеграцію та психологічну підтримку. Зокрема, йдеться про постановку ходи на протезах, супровід протезування, ерготерапію, відновлення мовлення. Також тут пропонуватимуть юридичний супровід, працевлаштування, навчання, перекваліфікацію та інші соціальні послуги. Таким чином, поява модуля у Кропивницькому наближає ці послуги до місць проживання тих, хто їх потребує.
«Ми пишаємося тим, що наша ідея створення мобільних реабілітаційних модулів успішно масштабується і вже реалізується в нових містах України. На жаль, війна триває і як показує досвід попередніх модулів – як ветерани, так і цивільні мають велику потребу в таких послугах. Тож це не просто медичний заклад, а місце, де люди отримують шанс на відновлення та повернення до активного життя», – зазначив Тарас Єрмаков, засновник фонду «Майнді».
«Сучасний реабілітаційний модуль в одній із провідних лікарень Кропивницького – це іще один знаковий крок у загальній системі комплексних реабілітаційних послуг, що вже діють на Кіровоградщині в межах Всеукраїнської програми «Ти як?» під патронатом першої леді Олени Зеленської. Синергія зусиль бізнесу, благодійних фондів, банків, влади на місцях допомагає ефективно долати виклики страшної війни. Ця робота на роки вперед. Ми вдячні за вибір нашої області і готові надалі сприяти в реалізації таких необхідних проєктів», – сказав Андрій Райкович, начальник обласної військової адміністрації.
Простір у Кропивницькому є вже третім у межах соціальної франшизи, реалізованої благодійним фондом «Майнді» за підтримки Visa та Ощадбанку, та першим – у партнерстві з Kernel. Франшиза має на меті створити умови для реабілітації та забезпечити якісною психологічною допомогою українців там, де ці послуги фізично відсутні, логістично ускладнені, мають недостатню якість.
У цілому проєкт реалізується у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, ГО «Безбар’єрність» у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської, а також з учасниками спільноти «Бізнес без бар’єрів» – Visa та Ощадбанком.
«Кожен новий такий простір – це не лише інфраструктурний проєкт, а символ нашої здатності піклуватися одне про одного. Нашої вдячності, якщо говоримо про відновлення захисників і захисниць. Те, що проєкт з встановлення мобільних реабілітаційних модулів масштабується, свідчить і про запит на таку послугу у громадах, і про силу синергії – держави, бізнесу та громадянського суспільства, які ці потреби чують та пропонують рішення: безбар'єрні, орієнтовані на людину», – прокоментувала Оксана Збітнєва, голова громадської організації «Безбар'єрність», керівниця Координаційного центру з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України.
Формат соціальної франшизи також передбачає роботу мультидисциплінарної команди фахівців, що робить процес реабілітації максимально ефективним. Функціонування реабілітаційного модуля забезпечать наступні спеціалісти: кейс-менеджер, психолог, лікар ФРМ, фізичний терапевт, логопед і фахівці з інших сфер.
«Нам дуже приємно, що ініціатива соціальної франшизи розвивається і до неї долучаються нові соціально відповідальні компанії та територіальні громади. Сьогодні ми раді вітати серед учасників проєкту компанію Kernel та громаду міста Кропивницького. Переконаний, що третій реабілітаційний центр, створений за сприяння Visa та Ощадбанку, – це лише початок загальноукраїнського масштабного проєкту, адже подібних модулів потребують більшість українських населених пунктів. Розгалужена мережа реабілітаційних закладів покликана повернути до повноцінного життя, до родин та роботи десятки тисяч українців, багато з яких є героями і здатні стати новими лідерами України – в бізнесі, громадському житті, політиці тощо», – прокоментував Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку.
«Для Visa цей проєкт соціальної франшизи є ще однією нагодою продемонструвати корпоративну соціальну відповідальність компанії. Ми прагнемо робити реальні, системні внески у відновлення України та змінювати на краще життя тих, хто постраждав від війни. Захисники та захисниці України разом з їх сім’ями мають цілковите право на зручний та комфортний доступ до якісних реабілітаційних і психосоціальних послуг у кожному куточку країни. Реабілітаційний модуль у Кропивницькому – це простір, де кожна людина, яка пройшла через важкі випробування, зможе знайти необхідну підтримку та відновити сили. Ми пишаємося тим, що разом з партнерами розбудовуємо в Україні суспільство, яке цінує, підтримує та допомагає кожному, хто потребує нових можливостей для повернення до повноцінного життя. Особливо – ветеранам і ветеранкам», – прокоментувала Тетяна Чорна, віцепрезидентка, регіональна менеджерка Visa в Україні.
«За майже три роки від початку повномасштабної війни Kernel спрямував понад 3 млрд грн на допомогу військовим та цивільним. Як соціально відповідальний бізнес ми усвідомлюємо, що потрібно реалізовувати нові форми і формати допомоги – на підтримку фізичного і ментального здоров’я українців та створення безбар’єрного суспільства. Наш бізнес представлений у 12 регіонах України і ми, як ніхто інший, знаємо, як гостро стоять ці запити для мешканців сільської місцевості і невеликих міст. Тож ми доєдналися до цієї соціальної франшизи, щоб зробити послуги з реабілітації максимально доступними для громад. Сьогодні надважливо робити соціальні проєкти на підтримку українців такі, як цей, об'єднуючи зусилля бізнесу, держави, громадських організацій. Дякуємо за партнерство!», – зазначила Катерина Співакова, директорка з комунікацій та взаємодії з урядом Kernel.
Соціальна франшиза містить повний пакет необхідних документів та алгоритми взаємодії між основними учасниками: громадою, державою і донорами. Це спрощує інтеграцію модуля в місцеву систему охорони здоров’я, пакетування НСЗУ та інші державні та місцеві сервіси. Такий підхід суттєво підсилює систему вторинної довготривалої реабілітації після основного періоду лікування в амбулаторному форматі.
Перший реабілітаційний модуль соціальної франшизи за підтримки Visa та Ощадбанку відкрився в Овручі Житомирської області в січні 2024 року. Другий – у Василькові Київської області в жовтні того ж року. Саме на основі відгуків овруцьких фахівців і пацієнтів було вдосконалено медико-соціальні простори у Василькові та Кропивницькому.
Новини Ощаду