Українські підприємства зможуть отримати в Ощаді фінансування на енергостійкість від Норвегії та Німеччини
Новини Ощаду
Ощадбанк виступить банком-партнером нової програми «Підтримка енергостійкості мікро- та малих підприємств України», яка фінансується Норвезькою агенцією з розвитку співробітництва (NORAD) та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). Про це було оголошено під час презентації проєкту, що відбулася 26 листопада у Києві.
Метою програми є посилення стійкості української економіки до періодичних відключень електрики та забезпечення безперебійної роботи бізнесу шляхом фінансової підтримки рішень для стабільного доступу до електроенергії.
«Співпраця Ощадбанку з німецьким урядом щодо підтримки українського бізнесу розпочалась ще у 2018 році. Зараз вона відіграє важливу роль в тому, щоб підприємці мали доступні ресурси для продовження розвитку навіть під час повномасштабної війни. Клієнти Ощаду мають змогу отримати допомогу від міжнародних партнерів, комбінуючи її з державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%», що дає змогу використати синергію співпраці в обох програмах. Також цей проєкт ми поєднуємо з власними програмами енергоефективності та безповоротними грантами, що ще більше сприяє підтримці підприємців у складні часи», – наголосила Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за мікро-, малий та середній бізнес.
Програма сприятиме доступу до банківського фінансування для забезпечення господарської та інвестиційної діяльності мікро- та малих підприємств (ММП), які надають робочі місця й можливість для українців отримувати дохід та здатність країни виробляти товари та послуги.
Проєкт у межах програми ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»). Партнер програми – Фонд розвитку підприємництва (ФРП).
Реалізація програми відбуватиметься за двома компонентами залежно від типу підприємства (мікро- або малі):
- компонент І. Грантова підтримка для мікропідприємств, спрямована на фінансування інвестицій для придбання альтернативних джерел енергії. Сума гранту – до 10 тис. євро без обов'язкового поєднання з банківськими кредитами, але можливе залучення кредитів для фінансування енергетичних інвестицій;
- компонент ІІ. Грантова підтримка в сумі до 20 тис. євро, яка надається з обов'язковим поєднанням з банківським кредитом для фінансування інвестицій в енергонезалежність підприємства. За умови успішної реалізації енергетичних інвестицій мале підприємство отримує відшкодування в обсязі до 40% поточної заборгованості за кредитом, отриманим на їхнє фінансування.
До програми зможуть долучитися ММП, які мають до 10 працівників та до 2 млн євро річного доходу для мікро- й до 50 працівників та 10 млн євро – для малих підприємств, здійснюють свою діяльність за визначеними видами економічної діяльності, мають позитивну кредитну історію та бездоганну ділову репутацію, не мають заборгованості перед бюджетом України та не отримували міжнародну технічну допомогу з 01 лютого 2022 року.
Взяти участь у програмі буде можливо заповнивши форму на порталі ФРП «Навігатор фінансової підтримки». Приймання заявок розпочнеться в середині грудня, про це буде повідомлено окремо. У формі потрібно вказати інформацію про показники діяльності підприємства та рівень споживання ним електроенергії. Слід також визначити чіткі напрями використання коштів гранту, які не можуть змінюватись під час подальшого фінансування. Жодних розрахунків та бізнес-планів робити не потрібно. Рейтингова система ФРП автоматично розрахує рейтинг та визначить переможців конкурсів.
Ощадбанк пропонує значний перелік програм підтримки підприємців міжнародними партнерами, за рахунок яких фінансується кожний п’ятий кредит для бізнесу. Зокрема, Ощад має успішний досвід співпраці з GIZ та ФРП у реалізації проєкту «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні ІІ», у рамках якого банк прокредитував бізнес-проєкти на суму понад 212 млн грн.
Новини Ощаду