Цього разу «Будуй своє» пропонує вам переглянути кінострічки зі списку 10 кращих фільмів 2018 р., опублікованого Американським інститутом кіномистецтва. Чому? Тому що на шляху кожного підприємця до омріяного успіху трапляються ситуації, коли підтримка приходить від того, від кого не чекаєш. Тому що кожен буває невпевненим у своїх силах та від розпачу помиляється, і головне — вчасно вчитися на своїх помилках. Тому що навіть дуже ризикований план є шанс реалізувати, коли отримуєш підтримку від однодумців. Тож насолоджуйтесь переглядом та робіть свої висновки.
«Зелена книга» (2018)
Біографічна драма режисера Пітера Фарреллі, у основі якої — реальна історія подорожі півднем США відомого джазового піаніста Дона Ширлі та його водія Френка Валлелонга. До речі, ця стрічка на Міжнародному кінофестивалі у Торонто отримала головну нагороду — «Народний вибір», а пізніше була удостоєна трьох «Золотих глобусів» та трьох «Оскарів».
Отже Нью-Йорк, 1962 р., вибивала італійсько-американського походження Френк Валлелонга на прізвисько «Балакучий Тоні» шукає нову роботу і потрапляє на співбесіду до Дона Ширлі, піаніста-афроамериканця, який шукає водія. Дон вирушає у тур півднем Америки та наймає Тоні. Представники студії звукозапису Дона дають Тоні екземпляр «Зеленої книги» — путівника для чорношкірих мандрівників по США, де вказані готелі, ресторани і заправні станції, які зможуть їх обслужити.
Спочатку Тоні і Дон не знаходять спільної мови. Але згодом Тоні вражає музичний талант Дона і жахає дискримінаційне ставлення людей до піаніста у його повсякденному житті поза сценою. Під час подорожі головні герої не раз потраплять у складні обставини. Наприклад, на одній з приміських трас їхній автомобіль зупиняють поліцейські. Йде проливний дощ, а копи змушують Дона і Тоні вийти з машини та ображають їх. Тоні не витримує і б'є одного з поліцейських, за що їх обох заарештовують. Використавши право на телефонний дзвінок, Дон телефонує генеральному прокурору США Роберту Кеннеді — і обох звільняють з-під варти.
Врешті-решт чоловіки повертаються у Нью-Йорк, щоб зустріти вдома Різдво. Тоні втомлюється і починає засинати за кермом. Тоді Дон сам сідає за кермо та довозить Тоні до будинку.
Так інколи буває — рушаєш у подорож з одними думками, а повертаєшся вже зовсім іншою людиною.
«Восьмий клас» (2018)
У центрі сюжету фільму — звичайна американська дівчинка Кайла Дей. Їй 13, вона завершує навчання у восьмому класі, і наступного року вже стане старшокласницею. Майбутні зміни турбують героїню, адже життя підлітків у цей період вкрай складне, особливо якщо ти не входиш до числа найпопулярніших учнів. У Кайли чудовий батько — Марк. Він виховує доньку один, дуже її любить і пишається нею, однак його хвилює, що дочка забагато часу проводить у інтернеті.
Кайла — блогер-початківець. У вільний час вона веде власний відеоблог, в якому ділиться зі своїми глядачами враженнями від різних подій, що відбуваються у її житті. Крім іншого, дівчинка дає корисні поради, щоб допомогти одноліткам впоратися з різноманітними труднощами, відомими кожному підлітку. Невпевненість у собі, знайомство з хорошим хлопчиком, макіяж, навчання, дружба з однокласниками і стосунки з батьками — це далеко не повний список тем, які Кайла розкриває у своїх відеороликах.
Але у людини, що роздає поради, є дві серйозні проблеми: прищі і сором'язливість. І якщо з першою проблемою Кайла бореться за допомогою порад, які отримує на косметичних блогах, то з другою все набагато складніше.
Теоретично Кайла розуміє: спочатку треба злякатися майбутньої події, потім подолати страх і так набути впевненості у собі.
І щоб «прокачати» свою впевненість у собі, Кайла пускається у всі тяжкі. Вона приходить на вечірку «мажористих» дівчат і поводиться там вкрай екстравагантно: «знімає» володаря найпрекрасніших в школі очей і повідомляє йому про свою сексуальну вправність у ліжку; вона ріже правду-матку в очі шкільної альфа-самці; йде на дуже ризиковане побачення з приятелем своєї подруги.
Звичайно, рекомендації головної героїні не варто сприймати як керівництво до дії, адже вона — просто дитина, яка вміє вчитися на своїх помилках і прагне якнайшвидше стати дорослою.
Чи не так буває, коли починаєш з нуля власний бізнес та припускаєшся безлічі безглуздих помилок на шляху до «дорослого масштабу» бізнесу?
«Чорний куклукскланівець» (2018)
Цей комедійний кінофільм режисер Спайк Лі зняв за сценарієм на основі написаної за реальними подіями книги Рона Сталворта «Чорний куклукскланівець». Комедія отримала Гран-прі на Каннському кінофестивалі.
Отже, події відбуваються у 70-ті роки XX століття. У центрі сюжету Рон Сталворт — перший чорношкірий поліцейський. Він влаштовується на роботу в архів поліції Колорадо-Спрінгс. Темношкірого поліцейського не всі колеги зустрічають привітно, хоча керівництво ставиться до нього добре.
Детектив-афроамериканець кілька років працює в місцевій поліції і одного разу знаходить в газеті замітку про збори членів Ку-клукс-клану. Уважно вивчивши статтю, Рон ставить перед собою мету — потрапити у расистську банду. І хвацько береться за реалізацію цієї ідеї. Зв'язавшись телефоном з керівником регіонального представництва організації, Сталлуорт запросто переконує його у власній нетерпимості до чорних та інших неарійців.
Однак, виникає проблема — на завершення розмови герой отримує запрошення на збори кланівців. Не піти означає вилетіти з організації. Піти — ніякий грим не допоможе освітлити колір шкіри Рона. Тоді він розповідає про свій план начальнику, який дозволяє продовжити впровадження і дає детективу у напарники Фліпа Циммермана. Іронія в тому, що Фліп — чистокровний єврей, а значить, теж далеко неідеальний кандидатом на роль члена Ку-клукс-клану. Ця парочка, граючи на грані фолу, не раз ламає підступні плани організації.
А чи не так буває у бізнесі, коли ризикуєш усім, хвилюєшся, а потім все вдається?
АТ "Ощадбанк"