Підбірка контенту
У середині осені ЗМІ чимало уваги приділяли аграрним темам. І не дарма, адже ціни на харчові продукти у світі шалено ростуть. Преса аналізувала, як дорожнеча природного газу змінила пріоритети в сільському господарстві, а також робила прогнози цін на сільськогосподарську землю на найближчі роки. Цікавили медіа й фінансові теми, зокрема, внесення колекторів до реєстру та підробка грошей.
1. «Біле золото» Півдня. Де і як вирощують рис в Україні, Економічна правда
Після окупації Криму виробники рису втратили майже половину посівних площ. Однак вирощування цієї культури відновлюється. На Півдні щороку збирають 65–70 тис. тонн рису, це третина від потреб внутрішнього ринку. Значною проблемою є нестача води та її дорожнеча. Лише 50 % полів має зрошувальні системи.
2. Що продуктові ритейлери роблять із «некрасивими» продуктами у світі та в Україні? Retailers
За даними ООН, у світі 17 % харчів, що виставляються на полиці магазинів, потім викидається на смітник. І це не лише прострочені продукти, а й свіжі, але непрезентабельного вигляду. Супермаркети часто продають овочі й фрукти виключно ідеальної форми, як наслідок – покупці не беруть товари, що хоч трохи відрізняються від еталона.
На Заході торгові мережі вже намагаються боротися з цим, влаштовуючи спеціальні акції та віддаючи продукти благодійним організаціям, а також рекламуючи не дуже гарні з погляду картинки продукти. А от як із цим у вітчизняних ритейлерів?
3. Перший робот у селі: дев'ять технологічних рішень для фермерів, Економічна правда
У 2020 році світові обсяги продажів сільськогосподарських роботів сягнули 5,4 млрд доларів, і це лише початок. За прогнозами до 2026-го зазначений показник зросте у 4 рази, до 21,5 млрд доларів.
Збільшення населення планети призводить і до більшого споживання їжі, тому підвищення ефективності виробництва в АПК шляхом роботизації сільгосптехніки стає пріоритетом для виробників.
Роботи вже виконують не тільки примітивну роботу, а й складну. Наприклад, французький електричний Bakus працює на виноградниках: винищує бур'яни, обробляє й обприскує лозу.
4. Соя замість кукурудзи? Енергетична криза б'є по фермерах. Як високі ціни на газ впливають на посівні плани українців, Forbes
Через дорожнечу газу сильно зросли в ціні мінеральні добрива. А тому аграрії почали шукати культури, що потребують менше міндобрив.
Фермери відмовляються від занадто витратної кукурудзи й переходять на сою та інші економні рослини. Ті, хто вирішив й надалі вирощувати кукурудзу, буде перекладати свої витрати на споживача.
5. Свято боржників | Колектори в реєстрі: повноцінно запрацював антиколекторський закон. Що потрібно знати? Liga.net
З 14 жовтня стягувати прострочені споживчі кредити зможуть тільки компанії, що містяться у публічному реєстрі Нацбанку. Подали заявки 73 компанії, та лише 33 пройшли відбір і були внесені до реєстру.
Закон заборонив неетичні методи роботи з боржниками: за це колекторам загрожує штраф або виключення з реєстру. За новими правилами їм заборонено телефонувати боржникам у період з 20:00 до 9:00, вмикати функцію автодозвону на тривалий час, погрожувати й шантажувати.
6. Через три роки ціна сільгоспземель в Україні може зрости на 70 %. Тому зараз вигідний час, щоб її купити, Forbes
Видання підсумувало перші 1 000 днів із часу скасування мораторію на продаж сільгоспземлі. Станом на 9 жовтня ціна за гектар становить приблизно 32 тисячі гривень, або 1 050 євро. Це в кілька разів менше, ніж середня ціна у країнах Європи (8,7 тисячі євро). Основною причиною низької вартості в Україні є обмеження на купівлю землі. Однак, попри це, земля буде дорожчати.
7. Як перевірити справжність грошей, Finance
В Україні в обігу чимало підроблених купюр різної якості – від грубих фальшивок, роздрукованих на звичайному принтері, до майстерно виконаних банкнот, які виготовляє спеціальна техніка. Найпопулярнішими серед шахраїв були 200 гривень, випущені до 2017 року. Оскільки це стара банкнота, її легше підробити.
Якщо ви отримали купюру з ознаками підробки, не передавайте її комусь іншому, бо це кримінал. Треба здати її в банк, а той за невелику суму виконає експертизу, проте НБУ зробить це безплатно. Фальшивку банк передасть до поліції, в органах внутрішніх справ у вас візьмуть свідчення, яким чином такі гроші потрапили до вас. Викидати чи знищувати купюру самостійно теж заборонено – так ви приховуєте злочини фальшивомонетників.
8. Як змінилися зарплати в Києві за останній рік і кому скільки платять, Delo
Середня зарплата у столиці становить 15–17 тис. грн. За даними платформ пошуку роботи, найвищий заробіток у Києві в ІТ-фахівців (до 100 тис. грн) та в топменеджменту (від 27 тис. грн).
Найбільше столичні компанії потребують менеджерів із продажу й продавців-консультантів. Таким спеціалістам пропонують 25–30 тис. грн. У найбільшому попиті – баристи, бухгалтери, менеджери з роботи з клієнтами, офіціанти й кухарі.
Підбірка контенту
АТ "Ощадбанк"