Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ
Відділення Відділення
USD 41.40 41.90
EUR 42.95 43.95

Тримай під контролем

Катерина Спориш

Андрій Голімбовський, генеральний директор компанії Ekol Logistics, пояснив «Будуй своє», чому все більше компаній вдаються до проектного менеджменту і як це впливає на результати діяльності на висококонкурентному ринку. А також розкрив секрети запровадження проектного менеджменту у очолюваній ним компанії.

Інформаційна довідка. Ekol Logistics — міжнародна логістична компанія, представлена у 15 країнах світу. Напрями діяльності — вантажні автомобільні перевезення, складські, експедиторські та митні послуги.

Мета і цілі введення проектного менеджменту

Підприємства будь-яких рівнів та форм дедалі частіше запроваджують проектний менеджмент. Це процес досягнення мети в конкретних рамках — часових, бюджетних — із використанням набору інструментів, методик, навичок і технік. Всі ці інструменти застосовуються для досягнення мети, і можуть варіюватися у залежності від зміни умов, в яких ведеться робота (появи як ризиків, так і можливостей. — Ред.).

Підприємства це роблять заради досягнення кількох фундаментальних цілей.

— Задля контролю над ситуацію на підприємстві. Адже якщо нічого не випадає з поля зору, значно легше керувати компанією як на місці, так і будь-де у світі.
— Заради оптимізації процесів та витрат. Для розуміння, ринок логістичних послуг — висококонкуретний та низькомаржинальний. Це означає, що той, хто пропонує найкращу ціну зі збереженням якості, потрапляє у вищу лігу бізнесу.
— Аби зростати та масштабуватися.

Всіх цих результатів ми бажали досягти, тому потрібно було впроваджувати проектний менеджмент.

Впровадження: як це було

Поділюся покроковою інструкцією запровадження проектного менеджменту на прикладі нашої логістичної компанії.

1. Починайте з методології

Це означає, що до запуску проекту треба встановити кінцеву мету, часові, фінансові та людські ресурси, а також визначити ризики тощо.

2. Призначте керівників та виконавців

Керівники структурують завдання і надихають — створюють командний дух. Виконавці — відповідальні за той або інший відрізок роботи. Тобто слід визначати покроково, хто за що відповідає, що це означає та як буде відбуватися звітування.

3. Оберіть послідовність дій

Задача проектного менеджменту — добігти з пункту А в пункт Б — із мінімальними витратами часу, коштів та інших ресурсів. Тому, щоб правильно побудувати послідовність дій, порахуйте різні сценарії розвитку і послідовності дій.

4. Визначте методики оцінювання роботи

Зазвичай власники бізнесу не мають досвіду проектного менеджменту. Подеколи це дорівнює складнощам у розрахунках часу та ресурсів. Моя порада: зберіть команду і запитайте, скільки часу знадобиться для виконання проекту. Всі показники систематизуйте і виведіть середній показник.

А ще — додавайте 20% часу на найбільш складні відрізки роботи: найдовші за оцінками команди або ті, що ніколи не робилися.

5. Оберіть способи мотивації

Розробіть мотиваційний фонд. Команда має знати, задля чого вона виконує ті або інші завдання. Щодо штрафів — краще не застосовувати, оскільки можна втратити фахівців.

6. Подумайте до запуску, як діятимете у випадках форс-мажорів

На будь-якому етапі проекту можуть виникнути непередбачувані обставини. Наприклад, команда його саботуватиме тощо. Тож раджу ретельно продумати план дій. Можливі варіанти: або закривати проект та рахувати збитки, або шукати фахівця з проектного менеджменту — як на умовах аутсорсингу, так і в якості штатного працівника — і відновлювати роботу проекту.

7. Визначте частоту зустрічей та тематику

На старті домовтеся, як часто зустрічатиметься команда, що обговорюватиме, в якому порядку та інше.

І наостанок зазначу: не бійтеся запроваджувати проектний менеджмент. Адже за правильного застосування у компанії досить часто знижуються витрати, оптимізуються процеси тощо.

І не бійтеся складнощів: без сумніву, саботування командою, зриви дедлайнів — можливі варіанти розвитку подій. Це буває, але це можна вирішити.

Отже дійте, і розвивайте компанію завдяки новітнім підходам!

АТ "Ощадбанк"