Кожний п’ятий кредит для ММСБ, який надається Ощадбанком, фінансується за рахунок міжнародних партнерів
Новини Ощаду
Серед партнерів Ощаду Європейській союз, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний фонд, Європейський інвестиційний банк, фонд прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), уряди Люксембургу та Норвегії.
Попит на такі партнерські програми є стабільним. Про це Наталія Буткова-Вітвицька, членкиня правління Ощаду, відповідальна за напрям мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ), розповіла на конференції Rebuild Ukraine, яка нещодавно відбулась у Варшаві. Її виступ був присвячений фінансовій допомозі, яку Ощадбанк надає українським підприємцям за допомогою державних та міжнародних програм підтримки економіки. Окремо топменеджерка банку зупинилась саме на нових міжнародних проєктах. Клієнти Ощаду наразі потребують їх найбільше.
Йдеться насамперед про програми розподілу ризику, грантові ініціативи та проєкти технічної допомоги. Що стосується програм risk sharing, то вони суттєво зменшують вимоги до кредитної застави. Це є дуже важливим зокрема для бізнесу, який відчуває дефіцит заставного майна через збитки внаслідок повномасштабного вторгнення ворога. Такі програми дають Ощадбанку можливість надавати одному й тому самому клієнту втричі більший обсяг фінансування за рахунок знижених вимог до застави. Також вони стимулюють попит на фінансування.
«Грантові програми мають значний попит, адже вони дають змогу відновити втрачені основні засоби, а також поповнити оборотні кошти, що потрібні для подальшого розвитку підприємств. Цінність технічної допомоги – насамперед у навчанні, яке сприяє виходу українських підприємців на нові ринки та підвищує ефективність бізнес-процесів», – зауважила Наталя Буткова-Вітвіцька.
З початку повномасштабної війни Ощад майже втричі збільшив кредитний портфель ММСБ – на кінець ІІІ кварталу 2024 року він становить майже 25 млрд грн. Цього вдалось досягти насамперед за рахунок участі Ощадбанку в державних, регіональних та міжнародних програмах сприяння розвитку бізнесу, а також завдяки партнерським ініціативам з виробниками та дилерами сільськогосподарської техніки, енергетичного обладнання, насіннєвого матеріалу, засобів захисту рослин тощо.
Новини Ощаду