Українські підприємці можуть отримати в Ощадбанку 15% компенсації за придбання української техніки та обладнання
Новини Ощаду
Відповідний меморандум, який розширює доступ до програми клієнтів Ощаду, підписали днями банк та міністерство економіки.
За умовами програми покупці можуть отримати 15% компенсації (без урахування ПДВ) за придбання енергетичного, будівельного, колісного та спеціального обладнання українського виробництва згідно із затвердженим переліком.
«Ощад продовжує розширювати інструментарій підтримки вітчизняного виробництва та українського бізнесу в цілому за допомогою держави як партнера. У рамках програми «Зроблено в Україні», в якій бере участь Ощадбанк, агровиробники вже отримують компенсацію за придбану сільгосптехніку українського виробництва. За попередніми підрахунками завдяки новій програмі 2000 українських підприємств зможуть оновити обладнання, купивши техніку у вітчизняних виробників. І це збільшення обсягів виробництва, стабільна економіка, нові робочі місця, гроші в бюджет тощо», – коментує Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за напрям ММСБ.
Виробникам для участі в програмі потрібно подати заявку до мінекономіки в електронній формі, а також перелік товарів, під час купівлі яких покупцеві може нараховуватись компенсація, і пакет документів (інформацію про ступінь локалізації, калькуляцію собівартості та технологічні операції, розрахунок питомої ваги витрат на оплату праці тощо). Після перевірки мінекономіки товари буде включено до переліку.
Для отримання компенсації покупцям слід оплатити техніку та обладнання через Ощадбанк, подати до нього заяву на отримання компенсації разом із копією платіжного документа та актом приймання-передавання товару.
Техніка й обладнання, у разі купівлі яких покупець отримає компенсацію, не можуть упродовж трьох років перепродаватись, інакше покупець має повернути державі кошти й буде позбавлений можливості отримувати компенсацію впродовж наступних трьох років.
Важливо: на компенсацію не мають права підприємства-банкрути, підсанкційні чи пов’язані з державою-агресором або білоруссю компанії, які мають прострочений більш ніж на шість місяців податковий борг, працюють на території активних бойових дій тощо.
Заявки на товари, придбані до 1 грудня 2024 року, розглядатимуться в цьому році за умови подання до 5 грудня. Для техніки, придбаної після 1 грудня, компенсацію буде нараховано наступного року.
Новини Ощаду