Ощадбанк профінансує проєкт групи компаній ЕКО-ОПТІМА із побудови потужностей вітрогенерації на 40 МВт
Новини Ощаду
Ощадбанк та група компаній ЕКО-ОПТІМА, що є найбільшою групою заходу України, яка займається розробкою та впровадженням відновлювальних екологічно чистих джерел енергії, та збудувала першу вітроелектростанцію в цьому регіоні, уклали низку угод для реалізації проєкту з побудови вітроелектростанції "Сокальська ВЕС" у Львівській області загальною потужністю 39,9 МВт.
Проєктом "Сокальська ВЕС" передбачено встановлення 7 сучасних вітрогенераторів німецької компанії NORDEX, які мають забезпечувати генерацію близько 122 млн. кВт*год. електроенергії на рік.
Загальна сума наданого Ощадбанком фінансування становить 40 млн євро та включає, крім кредитування, також надання безвідкличного підтвердженого «зеленого» акредитиву на суму понад 23 млн євро за участі в угоді банка-партнера ЄБРР (Європейського банку реконструкції та розвитку) .
Ощадбанк є лідером з фінансування енергетики із часткою ринку 30%. Протягом 2024 року, після спаду активності через повномасштабну війну, обсяги укладених Ощадом кредитних угод з підприємствами енергетичного сектору в корпоративного сегменту збільшились у 4 рази. У 2025 році банк продовжує реалізовувати проєктні заявки, напрацьовані з клієнтами минулоріч.
«Це перший великий проєкт Ощаду з групою компаній ЕКО-ОПТІМА, ми вдячні партнерам за довіру до нашого досвіду та експертизи. Побудова Сокальського вітропарку матиме велике значення і для громади, і для всієї країни. Проєкт, термін реалізації якого становитиме трохи більше року, матиме позитивний вплив на енергобаланс країни з точки зору відновлення зруйнованих росією потужностей генерації, а також є важливим кроком для озеленення енергоміксу.
А для Сокальської громади робота ВЕС забезпечить додаткові робочі місця, надходження по сплаті за користування землею та альтернативне джерело електроенергії, крім того, будівництво сприятиме розбудові дорожньої інфраструктури. Таким чином, комплексний вплив зроблених інвестицій стає значно ширшим, ніж просто реалізація бізнес-плану, і це дійсно надихає», - прокоментував підписання угоди Юрій Каціон, заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за корпоративний бізнес.
«Будівництво ВЕС є важливим проєктом для держави, оскільки після цілеспрямованого знищення рф частини енергетики України будівництво нових електростанції - це неодмінний етап відновлення, особливо якщо йдеться про будівництво екологічно чистих електростанцій.
Хочу підкреслити, що підписання кредитного договору з Ощадбанком нам вдалось реалізувати у вкрай короткі терміни, фактично за 2,5 місяці, що для проєктного фінансування є рекордним результатом. Вважаю це дуже вдалим початком активної співпраці групи компаній ЕКО-ОПТІМА та Ощадбанку. У нас попереду ще багато роботи, проте перший головний крок зроблений», - заявив Зіновій Ярославович Козицький, власник групи компаній ЕКО-ОПТІМА.
«Ми пишаємося тим, що продовжуємо партнерство з Ощадбанком, який постійно демонструє свою відданість підтримці проектів, що сприяють довгостроковому сталому розвитку. У світлі енергетичної кризи, яка триває в Україні, надихає те, що компанії інвестують у чисті та зелені енергетичні рішення, які є життєво важливими для побудови економіки з низьким вмістом вуглецю. Ми вдячні Ощадбанку за його відданість розвитку зелених технологій із застосуванням торговельного фінансування в Україні, що відображає наше спільне прагнення сприяти більш стійкому майбутньому», – сказала Шона Тетчелл, Директорка, Голова Програми сприяння торгівлі (TFP) у Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Довідково:
ЕКО-ОПТІМА — перша приватна компанія в Україні, яка отримала у 2012 році кредит Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) та збудувала першу вітроелектростанцію в Західній Україні. За час роботи компанії, починаючи з 2011 року було реалізовано низку проектів в галузі енергетики. Водночас з діючими об’єктами постійно розробляються та розвиваються нові інвестиційні проекти, зокрема малої гідроенергетики та біопалива.
Зараз група володіє 18 сонячними та вітровими електростанціями, загальною потужністю 216,8 МВт, з них 88,5 МВт – вітроелектростанції.
Новини Ощаду