Мій банк
МОЯ СВОБОДА
МОЯ СПРАВА
МОЄ МАЙБУТНЄ
МОЯ СИЛА
МОЄ ЗАВТРА
МІЙ СПОКІЙ
МОЇ ЛЮДИ
Відділення Відділення
USD 41.40 41.90
EUR 42.95 43.95

Грант на обладнання

Катерина Спориш

Про успіх

Андрій Дробіт, власник квіткової теплиці з вирощування еустом (популярна квітка, відома ще як ірландська роза) у Львові, розповів «Будуй своє» про невдачі під час спроб отримання грантів. А також — що зрештою грант приніс бізнесу та чому підприємець планує брати участь у подальших конкурсах на його отримання.

Невдача — не кінець

Гранти як можливість для створення й розвитку бізнесу мене зацікавили близько 1,5 року тому. Я підписався у Facebook на сторінки Центру надання адміністративних послуг учасникам АТО у місті Львові та інших організацій, де регулярно публікувалися новини про можливості для бізнесу — навчання і гранти.

Серед публікацій особливо мене зацікавив грант від МОМ (Міжнародної організації з міграції) за фінансової підтримки уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство з міжнародного розвитку (DFID).

Грант пропонував покрити витрати на закупівлю нового обладнання, інструментів, меблів тощо на суму до £625. Брати участь у конкурсі могли чоловіки та жінки 18-60 років, жителі майже всіх областей України від заходу до сходу, від півночі до півдня. Звичайно ж, і ВПО (внутрішньо переміщені особи) — з Донецької, Луганської областей і Криму.

Ця можливість для бізнесу мене зацікавила. Тож 1,5 року тому я вперше подав заявку, вивчивши деталі та умови конкурсу. На жаль, мою першу заявку відхилили. Подавався ще кілька разів — результат той самий!

І я заходився вивчати причини відмов. Як з’ясувалося, головних причин було всього три. По-перше, треба було уважніше читати умови гранта, по-друге, розібратися, на що він спрямований — не на видачу грошей, а на закупівлю обладнання. І, по-третє, потрібно було конкретніше вказувати кінцеву тему.

Зрозумівши усе це, наступного разу вирішив зробити інакше — як треба.

Позитивний досвід

Декілька місяців тому у стрічці новин з’явилося оголошення про черговий конкурс від МОМ, умовами подібний до попередніх. Цього разу за консультацією я звернувся до Клубу ділових людей — бізнес-школи та посередника між організаторами конкурсу.

Інших консультантів не знадобилося — рекомендацій від посередників мені вистачило. Дослухавшись до них, зробив усе, як треба: спочатку зателефонував до громадської організації, яка представляла грант у Львівській області. Потім подав коротку заявку на співбесіду координаторові. Далі — прийшов до офісу громадської організації, заповнив анкету учасника, вказавши кінцеву мету — придбання мотоблока. До того ж надав пакет документів — копії усіх сторінок паспорта, ІНН і фотокартки. Та й почав чекати на дзвінок.

Згодом мені зателефонували і запросили на тренінг. Під час розмови організатори пояснили, що це проміжний етап, куди потрапила лише частина заявників, а питання вирішуватиметься після захисту бізнес-плану.

На тренінгу розповідали про аспекти ведення підприємства (у моєму випадку ФОП). Наприклад, про основи податкової та бухгалтерської звітності, планування фінансів, юридичні нюанси. А також — маркетинг, аналіз ринку і написання бізнес-плану.

По завершенні тренінгу на мене чекали приватні консультації. Далі найважливіший етап — захист бізнес-плану. По суті це коротка презентація перед комісією МОМ. Остання вирішувала протягом кількох місяців, кому зі слухачів тренінгу надавати грант, а кому — ні.

На щастя, мені дали позитивну відповідь! Однак мотоблок коштував 21 тис. грн, сума в £625 покривала вартість частково. Мені довелося покрити нестачу із власних коштів.

Отримання та звітування

Для отримання мотоблоку я завітав до офісу громадської організації. Там перевірив товар, підписав акт приймання-передачі. Разом з цим зробив фото з пристроєм.

Що стосується звітування, то як такого звітування щомісяця чи щокварталу — немає. Однак організатори конкурсу попередили, що протягом 2 років проситимуть фото пристрою і навідуватимуться на підприємство з перевірками.

Втім, усі ці звітування, навідування — не так уже й важливі. Головне — результат. Адже завдяки появі мотоблоку я автоматизував обробку землі, що дорівнює економії часу і зусиль. Тепер, маючи позитивний досвід, відстежуватиму у подальшому проведення конкурсів від МОМ та інших організацій і братиму у них активну участь. Не втрачатиму жодної можливості, оскільки під лежачий камінь вода не тече!

Про успіх

АТ "Ощадбанк"