Що ти за лідер?
Євгенія Смірнова - CEO, керівник громадської організації «Маленьке серце з мистецтвом» і засновник проєкту «Школа супергероїв», що займається освітою в лікарнях. Цільова аудиторія проєктів Євгенії – діти.
ГО "Маленьке серце з мистецтвом" займається допомогою ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД дітям. «Школа Супергероїв» спрямована на забезпечення прав на освіту дітей, які перебувають на стаціонарному лікуванні. Проєкти Євгенії діють в таких установах, як НДСЛ «Охматдит», Житомирська обласна дитяча лікарня, Дитяча лікарня імені В. Й. Башека, на черзі – м. Хмельницький.
КОМАНДА: МОТИВАЦІЯ ТА ВНУТРІШНЯ ФІЛОСОФІЯ
Команда Євгенії складається з 15 людей, серед яких два основних проєктних менеджера, два керівники Шкіл (в Житомирі та Києві, відповідно), копірайтер, дизайнер і вчителі-волонтери.
«Мотивація - всередині кожного, хто стає частиною команди, - розповідає Євгенія. - Добра місія, якої ми дотримуємося, причетність до глобальних змін лікарняних реалій, та й можливість очистити карму, кінець кінцем, - все це внутрішні двигуни, які дозволяють команді зростати та розвиватися».
Команда Євгенії керується власною ідеологією та внутрішніми правилами. Це команда божевільних, де кожен мріє без кордонів, виходить за рамки і точно знає: все можливо, варто тільки захотіти. Такими проєктами, з розряду неможливих, стали Супермобіль і Резиденція Супергероїв, що були реалізовані у співпраці співпраці з відомими українськими зірками, представниками медіа.
Супермобілі – це справжні електрокари, що організація створює за малюнками самих дітей та дарує їм у лікарнях. А Резиденція Супергероїв — це інклюзивний майданчик просто неба на території медичних закладів, де діти можуть навчатися у перервах мiж лікуванням та спілкуватися один з одним. Це таке собі міні-відтворення справжнього містечка, де є, наприклад, дороги для вивчення правил дорожнього руху зі справжніми світлофорами i пішохідними знаками; інклюзивні ігрові майданчики i, навіть, міні-футбольне поле.
Бути життєрадісним, отримувати задоволення від процесу, бути багатофункціональним і мислити інноваційно, стежачи за трендами, - головні правила команди Євгенії. «Дитина - наш головний клієнт, а він, повірте, дуже вимогливий до якості виконаних робіт і новизни в усьому», - ділиться Євгенія.
ЛІНІЙНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ
Євгенія впровадила в організацію лінійну систему управління, у компанії панує демократія. На думку керівника, важливо, щоб кожен співробітник у структурі мав свій голос, а завдання розподілялися спільно. «Іноді демократія затягує ухвалення рішень, але у підсумку через те, що всі об'єднані розв’язанням однієї проблеми або питання, - виходить win-win», - зізнається Євгенія.
Корпоративна культура команди в цілому побудована на цінностях, які виробила сама організація. Відтак, Євгенії вдалося об'єднати людей, схожих за цінностями, тому їм комфортно співпрацювати.
Євгенія не звертається до послуг HR-менеджерів. Вона особисто проводить співбесіди з кожним, хто стає частиною команди: проводить інтерв'ю, дає тестові завдання. Такий підхід пов'язаний з тим, що для Євгенії підбір персоналу - це не тільки питання необхідних компетенцій, а й особистої мотивації. Неправильно підібрана людина - перепона для успішного і якісного структурування команди. Наприклад, коли кандидат йде до вас через PR, а не внутрішню мотивацію.
ГОЛОВНІ ЯКОСТІ СПІВРОБІТНИКІВ, ЩО НАДІЛЕНІ ПРАВОМ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
Головні якості, якими повинен володіти співробітник, що наділений правом прийняття рішень, – це, в першу чергу, загострене почуття емпатії. Якщо людина не чуйна, не розуміє запитів, потреб – вона не зможе приймати правильні рішення. Їй необхідно, перш за все, відчути свого «клієнта». Благодійність завжди повинна відштовхуватися від споживача: «Думати не про те, що я хочу зробити, а що необхідно зробити саме для цієї людини. У нашій ситуації завжди важливо ставити себе на місце іншого», - зазначає Євгенія.
ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК ТА КОРПОРАТИВНЕ БАЧЕННЯ
Для ефективного управління компанією важливо проводити анкетування – як серед команди, так і споживачів вашого продукту для розуміння, де ваші больові точки і що ви робите не так. Також важливо постійно бути на зв'язку з людьми, з якими ви працюєте. Керівнику важливо розуміти, що він не робить щось самотужки, адже за його плечима - надійна команда.
Для того, щоб оцінити ефективність обраної структури управління, розумно застосовувати такий підхід, як проведення ретроспектив, під час яких проводиться аналіз проєктів і обговорюються проблемні точки. Такий метод сприяє зростанню і вдосконаленню.
Основна проблема - коли компанія попередньо не окреслює внутрішнє бачення, не розуміє власні цілі та завдання, не усвідомлює і не визначає свої цінності. Тоді виходить, що керівник вимагає від людей те, чого сам не розуміє. Важливо вирішити для себе, чого ви хочете і куди рухаєтеся, - тоді люди будуть виконувати те, що ви вимагатимете від них. Важливо проводити супервізії, стратсессіі, планувати, як мінімум, наступний рік, щоб забезпечити ефективний розвиток і зростання компанії.
МІФИ ПРО КЕРУВАННЯ КОМАНДОЮ
Існує міф, що командний тон і постановка завдань у форматі «наказів» може дати результат. Насправді, не потрібно, щоб команда вас боялася. Набагато ефективніше, коли ви розмовляєте з вашими співробітниками щиро і вмієте коректно донести свої вимоги. Тоді зростає довіра - ключове для командного духу, те, що в подальшому допоможе вам вкупі з командою пережити будь-яку кризу.
НАЙАКТУАЛЬНІША СТРУКТУРА УПРАВЛІННЯ
Сьогодні актуальною є проєктна структура управління. Це система управління, яка створюється для рішення конкретної комплексної задачі. Проєктна структура управління має тимчасовий характер. Її сенс полягає в тому, щоб зібрати в одну команду найкваліфікованіших для здійснення певного складного проєкту у встановлені терміни з заданим рівнем якості і в рамках виділених для цієї мети матеріальних, фінансових і трудових ресурсів. Відтак, рухаючись від проєкту до проєкту, вам легше аналізувати ситуацію. При такому підході ви максимально контролюєте процеси і можете відстежувати, чи все робите так, як потрібно, або ж час вносити зміни в роботу. Також при проєктній структурі управління ви послідовно адаптуєте свою стратегію і рухаєтеся ітераційно, мінімізуючи ризик великих проблем.
«МИ ПРОДОВЖИМО ШУКАТИ НОВІ ЕФЕКТИВНІ РІШЕННЯ ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ»
На сьогоднішній день робота організації спрямована на вироблення умінь закривати всі моменти структурно і перекривати поліструктурно, щоб рости, розвиватися й чітко розуміти, як можна допомогти тим, хто цього потребує. Команда Євгенії Смірнової налаштована створювати нові тренди в благодійності й вірить у те, що рівень благодійності в Україні значно зросте.
Що ти за лідер?
АТ "Ощадбанк"